LEKTORSKÉ DOVEDNOSTI NEJSOU NADSTAVBA
- Datum konání: 15. 5. 2024
- Místo konání: Praha, Skautský institut
- Odkaz na přihlašovací formulář: https://forms.gle/abshbvgx3zor915G9
- Kontaktní osoba: Blanka Toušková
- Kontaktní mail: info@pavucina-sev.cz
LEKTORSKÉ DOVEDNOSTI NEJSOU NADSTAVBA
Seminář je vhodný pro začínající i mírně pokročilé lektory výukových programů a lektory, kteří přednáší na veřejnosti.
Vzdělávací cíl semináře
Absolventi semináře budou vybaveni tipy na aktivity, naplňující jednotlivé klíčové oblasti, porozumí provázanosti mezi zvolenými cíli, prostředky a metodami hodnocení, posunou se ve svých lektorských dovednostech a celý proces vzniku programu aktivně zažijí.
Anotace semináře
V průběhu semináře se podíváme do hloubky problematiky tvorby environmentálního programu, sestavování cílů a jejich hodnocení. Zaměříme se také na klíčové oblasti environmentální výchovy a ukážeme si, jaké jsou v jednotlivých oblastech výhodné lektorské přístupy a jak nám pomohou naplnit stanovené cíle.
Metody a formy využité v rámci semináře
Budeme pracovat formou zážitkového učení. Čeká nás skupinová i individuální práce a to jak ve vnitřních, tak venkovních prostorách. Více času budeme trávit ve vnitřních prostorách a to jak programem, tak společnou diskusí nad tématy účastníků a sdílením inspirace.
Lektorský tým
Seminář povede lektorský tým organizace Skautský institut, z. s.
Marta Veselá
Od roku 2010 pracuje v různých SEV (Český ráj, Čmelák, TEREZA, Toulcův dvůr) na pozici lektor a od roku 2012 jako tvůrce ekologických programů a metodik. Od roku 2011 do roku 2019 lektorka a organizátorka pobytových ekologických vzdělávacích kurzů Orbis Kaktus pro lektory a vzdělavatele. Od roku 2016 se podílí na evaluacích vzdělávacích projektů (Kolegiální podpora v MŠ, Mistři kolegiální podpory, Světová škola). V letech 2020-2022 pracovala na metodikách v oblasti globálního
rozvojového vzdělávání a přednášela toto téma jako host na univerzitách v Hradci Králové a Praze. Nyní pracuje jako projektová metodička pro Skautský institut.
Dalibor Naar
V letech 1994 – 2007 působil jako lektor a metodik v rámci aktivit postavených na metodách zážitkové pedagogiky (ve společnostech Prázdninová škola Lipnice, Outward Bound – Česká cesta, s.r.o., Adventura Teambuilding, s.r.o. a Egredior, o.s.). Od roku 2007 do roku 2019 pracoval jako projektový manažer v oblasti cestovního ruchu a vývoje softwaru a mobilních aplikací pro cestovní ruch. Od roku 2019 pracuje v Junák – český skaut, Skautský institut, z. s. jako vedoucí projektů environmentálního vzdělávání (projekty Skautské patronáty v přírodě, Patronáty v přírodě) a jako lektor environmentálního vzdělávání.
Časový harmonogram
Seminář je jednodenní, s časovou dotací 6 hodin. Bude probíhat v době od 10:00 do 16:00 hodin.
Pro vydání osvědčení je nutné absolvovat celý seminář v počtu 6 hodin. Pokud odjedete dříve, bude na Vašem osvědčení uveden pouze počet absolvovaných hodin.
Účastnický poplatek
Účastnický poplatek činí 1 000 Kč pro členy Pavučiny, 1 500 Kč pro ostatní účastníky. V ceně je zahrnuto drobné občerstvení, oběd a program semináře. Cena nezahrnuje dopravu účastníků do místa konání semináře. Seminář je určen pro minimálně 15 a maximálně 22 účastníků, přednost mají dříve přihlášení.
Účastnický poplatek bude uhrazen na účet Pavučiny na základě vystavené faktury po uzavření přihlašování. Poplatek se hradí předem a je nevratný. V případě, že se přihlášený účastník nebude moci semináře zúčastnit, může jeho vysílající organizace vyslat náhradníka.